Aktualności

Blog

przejdź niżej
down

Najciekawsze i najbardziej oryginalne domy z kontenera

Decydując się na dom z kontenera możesz zapomnieć o schematycznej i zwartej bryle architektonicznej. Modularność domów kontenerowych umożliwia swobodną manipulację poszczególnymi segmentami, pozwalając na budowanie konstrukcji o niepowtarzalnej prezencji, wzbogaconej o wiele funkcjonalnych elementów.

 

(źródło: https://canfm.org/strona-glowna/oryginalne-i-funkcjonalne-domy-z-kontenerow/)

 

Ekskluzywna rezydencja w stylu amerykańskim


Zestawiając umiejętnie poszczególne elementy domu z kontenera można osiągnąć arcyciekawy efekt. Otwartą a zarazem widną przestrzeń, którą w kontrolowany sposób wypełnia światło słoneczne. Dlaczego kontrolowany? O tym za chwilę. Najpierw omówimy możliwość doświetlenia wnętrza z użyciem słońca. Nie ma bowiem żadnych przeciwskazań, żeby okno zajmowało całą ścianę domu. Czy to krótszą czołową, czy dłuższą boczną. Tym sposobem każdy pokój może być wprost skąpany w promieniach słońca. Dla zachowania prywatności okna warto wyposażyć na przykład w żaluzje pionowe. Ochronę przed włamaniem zapewnią z kolei rolety zewnętrzne. Tym sposobem kontrolujesz stopień nasłonecznienia wnętrza, zależnie od potrzeb.

 

(źródło: https://dom.wp.pl/kontener-all-inclusive-czyli-nowoczesna-architektura-ekologiczna-6098153081099393g/2)

 

Domek z tarasem


Mając dom usytuowany w malowniczej scenerii pomyśl o dodatkowej przestrzeni, w której spędzisz czas wolny. Blisko domu, a jednak poza nim. Czy tak się da? Oczywiście, wystarczy, że sięgniesz po moduły tarasowe, instalowane na życzenie. Taras wypełniony meblami ogrodowymi, znajdujący się tuż za progiem, zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Z książką, z kawą, a nawet z kieliszkiem czegoś mocniejszego. Taras jest również doskonałym miejscem odpoczynku oraz spotkań z przyjaciółmi. Rozpalisz na nim grilla, rozmieścisz doniczki z aromatycznymi ziołami, zasadzisz kwiaty i inne rośliny – wystarczy chwilę pomyśleć, żeby dojść do wniosku, że tak naprawdę nic Cię nie ogranicza. Ciekawym, a do tego praktycznym elementem wykończenia tarasu jest składana markiza, dająca dodatkową ochronę przed palącym słońcem.

 

(żródło: https://canfm.org/strona-glowna/oryginalne-i-funkcjonalne-domy-z-kontenerow/)

 

Zaskakująca kompozycja


Klasyka jest zawsze w modzie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zbudować sobie dom na wskroś nowoczesny. Taki budynek zaprojektowali architekci z izraelskiego biura Potash Architects. Nie dość, że użyli oni kontenerów morskich do stworzenia zabudowy użytkowej, to jeszcze zaadoptowali solidną stalową konstrukcję w charakterze klatki schodowej, pozostawiając jedną ścianę całkowicie przeszkloną. Ma to przynieść porządne oszczędności na oświetleniu ciągu komunikacyjnego. Projektanci zadbali także o taras, lokując go nad jednym z „parterowych” kontenerów. A dokonali tego w prosty sposób, ogradzając wydzieloną przestrzeń balustradą.

Faktem jest, że budynek powstał na potrzeby biura, niedaleko Tel Awiwu, lecz do zaaranżowania podobnej konstrukcji na potrzeby mieszkalne wystarczy już tylko jeden krok.

 

(źródło: Potash Architects)

 

Otwarta przestrzeń z dodatkowym zadaszeniem


Przyjrzymy się teraz pomysłom opartym na dekompozycji. Ten konkretny projekt zakłada rozmieszczenie czterech kontenerów w formie podkowy, z otwartą przestrzenią w środku. Ta przestrzeń nie pozostaje jednak pusta. Wypełnia ją przestronny taras, nad którym wznosi się stalowa konstrukcja pokryta dachem. Dzięki temu jest przewiewnie, a jednocześnie zapewniona jest ochrona przed deszczem i słońcem. W podobny sposób, choć na mniejszą skalę, można wykonać podwieszane zadaszenia, przymocowane bezpośrednio do stalowych elementów kontenera. Efekt jest fenomenalny.

 

(źródło: https://canfm.org/strona-glowna/oryginalne-i-funkcjonalne-domy-z-kontenerow/)

 


Wygodny w środku, piękny na zewnątrz


Rzecz jasna zewnętrzne powłoki domu z kontenera morskiego wcale nie muszą pozostawać stalowymi. Jak będzie wyglądał finalnie zależy tylko od Ciebie. Warto pokusić się o odmianę wizualną, na przykład w postaci drewnianej elewacji, wykonanej w całości z desek. Do stalowych powłok przymocujesz ponadto barwne panele, tworząc cieszącą oczy konstrukcję. Fasady mogę być w jednym kolorze lub wielobarwne. Wierne jednej stylistyce albo łączyć różne wzornictwa. W końcu to Twój dom i Ty decydujesz, jak powinien wyglądać.

 

 

(źródło: https://canfm.org/strona-glowna/oryginalne-i-funkcjonalne-domy-z-kontenerow/)

Wróć

80-601 Gdańsk

PROF. ANDRUSZKIEWICZA 5

Pełny kontakt