Aktualności

Blog

przejdź niżej
down

Kontener wynajmujesz – pieniądze zyskujesz

Zakup kontenera mieszkalnego może się stać doskonałą inwestycją. Nie tylko we własne cztery kąty, ale i w domek kempingowy, który wynajmiesz i który przyniesie Ci zyski. Dzięki mobilności taki domek letniskowy może co sezon zmieniać lokalizację, goszcząc ludzi to nad brzegiem morza, to wśród mazurskich jezior, to wreszcie w górach. Od czego zacząć taki biznes? To proste, bo wystarczy, że…

 

Zadbasz o wystrój kontenera mieszkalnego

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Dlatego na zdjęciach Twój domek kempingowy musi wyglądać perfekcyjnie, aby zachęcić niezdecydowanych poszukiwaczy lokum do wynajmu właśnie Twojego domku. Istotna jest zatem aranżacja wnętrza, ułożenie dodatków, odpowiednie światło – słowem te wszystkie elementy, które decydują o nastroju panującym wewnątrz. Jeśli o to nie zadbasz, ludzie opuszczą ogłoszenie, nie mówiąc już o dalszym polecaniu go w sieci.

 

Umieścisz ogłoszenie w internecie


Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy będzie to profil na Facebooku albo Instagramie, czy też konto na portalu reklamującym noclegi. Ważne, by w jednym miejscu znalazły się kluczowe informacje, czyli:

·        Dokładna lokalizacja;

·        Odległość od plaży, stoku, przystani;

·        Opis wyposażenia wnętrza;

·        Cena za dobę/weekend od osoby;

·        Możliwość przywiezienia ze sobą zwierząt;

·        Galeria zdjęć;

·        Wolne terminy;

·        Dane kontaktowe.

 

Jak już pisaliśmy, zdjęcia są jedną z najważniejszych części składowych ogłoszenia, którego bohaterem jest Twój domek kempingowy, stworzony ze stalowego kontenera. Pamiętaj, że oprócz fotografii wnętrza potrzebne są te informujące o tym, co widać z okna. Upewnij się więc, że…

 

Ustawisz domek letniskowy w atrakcyjnym miejscu


Na termin atrakcyjne miejsce składa się wiele aspektów. Na pierwszy plan wysuwa się rzecz jasna lokalizacja, choć każdy rozumie ją nieco inaczej. Niektórzy chcą, by było na przykład blisko do plaży, inni wolą z dala od zgiełku i tłumów. Jeszcze innym zależy na pięknym widoku, który mogą podziwiać, gdy tylko staną przy oknie.

 

I tu prym wiedzie domek letniskowy z kontenera morskiego, który możesz ustawić zarówno tak, jak chcesz Ty albo tak, jak oczekują tego Twoi goście. Oczywiście na tyle, na ile pozwalają instalacje. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmieniać położenie kontenera mieszkalnego, włącznie z przewiezieniem go na inną działkę, choćby znajdowała się na drugim końcu Polski.

 

Żródło: Quik House - https://money.cnn.com/2014/09/05/real_estate/shipping-container-costs/index.html 

 

Określisz, kiedy domek kempingowy jest gotowy do wynajmu


Niby rzecz oczywista, a jednak wymaga przemyślenia. Z jednej strony wynajem oznacza dochody, z drugiej strony uniemożliwia Ci korzystanie z domku, będącego przecież Twoją własnością. Dlatego tak ważne jest, aby określić sobie ramy czasowe – kiedy przeznaczasz domek kempingowy pod wynajem, a kiedy w nim mieszkasz.

 

Ułożenie kalendarza pozwoli uniknąć nieporozumień, a co za tym idzie niepotrzebnych napięć z ewentualnymi najemcami. Nagłe odwołanie terminu, bo ten weekend chcesz akurat spędzić z rodziną w domku letniskowym, może się skończyć kłótnią z klientem oraz negatywną opinią w internecie. Rozwiązań jest kilka, choć najlepsze wydają się być dwa.

 

Po pierwsze ścisły, ustalony z góry grafik na cały rok (w kontenerze mieszkalnym można przecież przebywać niezależnie od pory roku).

 

Po drugie przeznaczenie domku kempingowego pod wynajem na cały sezon, kiedy przynosi największe dochody, by samemu korzystać z niego po sezonie.

 

Istnieje też trzecia możliwość. Pomysłowa aranżacja kontenera mieszkalnego, łącząca funkcjonalność z przytulną atmosferą, która sprawi, że goście będą chcieli w nim przebywać przez cały rok. Od wiosny, przez wakacje, aż po zimę, spędzając tam Sylwestra, urlop, czy organizując weekendowe wypady za miasto. Wprawdzie może się okazać, że dla Ciebie zabraknie już wolnych terminów, ale w takim wypadku zawsze może stanie się to impulsem do inwestycji w kolejny domek kempingowy z morskiego kontenera?

Wróć

80-601 Gdańsk

PROF. ANDRUSZKIEWICZA 5

Pełny kontakt