Faq

Pytania i odpowiedzi

Poznaj szczegóły

Zakup kontenera mieszkalnego

Jaka jest cena kontenera mieszkalnego?

Oferowane przez nas kontenery sprzedajemy w różnych standardach wykończenia i zawierają różne opcje cenowe. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy celem przekazania szczegółowych informacji odnośnie wysokości cen.

Jakie są możliwości finansowania zakupu?

Nasze kontenery mieszkalne mogą być finansowane poprzez leasing lub kredyt. Podstawą oferty jest ocena wiarygodności klienta przez instytucję finansującą.

Jaki jest czas realizacji?

Czas realizacji kontenera mieszkalnego House wynosi 30dni od dnia podpisania umowy na jego wykonanie.

Czy mogę zobaczyć kontener przed zakupem?

Istnieje możliwość zobaczenia kontenerów na naszych placach zlokalizowanych na terenie całej Polski. W tym celu prosimy o skontaktowanie się z naszym Biurem Sprzedaży.

Czy mogę wybrać kolor kontenera?

Kontenery House standardowo sprzedajemy w kolorze piaskowym (RAL 1019). Jeśli jednak chcesz zmienić kolor kontenera – na dowolny z palety RAL - to istnieje taka możliwość za dodatkowym kosztem.

Jakie są cechy charakterystyczne kontenera mieszkalnego House?

Całoroczny, szybki w montażu (czas realizacji to tylko 30dni!) oraz mobilny. Łatwy w odsprzedaży i rozbudowie.

Jakie są warunki gwarancji?

Warunki gwarancyjne określone są szczegółowo w umowie.

Czy wymagane jest pozwolenie na budowę?

W przypadku budynków do 35m2 w zdecydowanej większości gmin wystarczy jedynie zgłoszenie do właściwego urzędu - wszystko zależy od uwarunkowań lokalnych i sytuacji prawnej dla lokalizacji w jakiej posadowiony będzie kontener.

Kim jesteśmy?

Blisko 30-letnie doświadczenie pozwala nam nazwać się specjalistami jeśli chodzi o kontenery. Sprzedajemy i wynajmujemy kontenery na potrzeby wielu branż. Chcesz poznać więcej naszych produktów? Zapraszamy na naszą stronę ecocontainers.com

Kwestie techniczne

Czy kontener jest całoroczny?

Tak. Wszystkie nasze kontenery mieszkalne są całoroczne. Są one docieplone (podłogi, ściany, sufit) oraz wyposażone w grzejniki z termostatem. Przez większość roku wystarcza wykorzystanie klimatyzacji do ogrzewania kontenera, która ma znacząco wyższą sprawność i jest bardziej ekonomiczna w użyciu.

Jak ogrzewany jest kontener?

W przypadku zainstalowanego w naszym kontenerze mieszkalnym klimatyzatora do temperatury 0⁰C stopni ogrzewany jest on za pomocą powietrznej pompy ciepła (klimatyzacja). Przy niższych temperaturach należy włączyć zainstalowane w każdym pomieszczeniu grzejniki elektryczne.

W przypadku braku klimatyzatora kontener ogrzewany jest wyłącznie za pomocą zainstalowanych w każdym pomieszczeniu grzejników elektrycznych.

Jak docieplony jest kontener? Czy jest możliwość docieplenia podłogi?

Zastosowano na ścianach i suficie docieplenie w postaci wełny mineralnej o grubości 100mm. Podłoga w łazience posiada docieplenie z polistyrenu o grubości 30mm, natomiast w salonie i sypialni zastosowano styropian podłogowy o grubości 30mm.

Dodatkowo istnieje łatwy sposób docieplenia podłogi od zewnątrz styropianem o grubości 150mm w trakcie rozładunku przez klienta.

Jakie są koszty eksploatacji?

Opłaty za ogrzewanie, zużycie prądu i wody zależne są od zużycia wynikającego z eksploatacji.

Czy posiadacie doświadczenie w modyfikacjach kontenerów?

Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w przerabianiu kontenerów morskich wszystkich typów zgodnie z projektem przedstawionym przez Klienta. W ramach modyfikacji kontenerów, zajmujemy się montażem dodatkowych mechanizmów, zapewniających maksymalne bezpieczeństwo składowanych lub transportowanych towarów.

W odpowiedzi na potrzeby Klientów, specjalizujemy się również w wykonaniu bezpiecznej instalacji elektrycznej. W ramach usługi montujemy lampki, robimy gniazdka i wykonujemy przyłącza – wszystko po to, by zapewnić maksymalny komfort użytkowania przerobionego kontenera.

Jako jedyni podejmujemy się zaawansowanych modyfikacji kontenerów morskich i magazynowych. Oddane w nasze ręce kontenery zamieniamy w mobilne pomieszczenia biurowe, socjalne, a nawet mieszkania! Montaż drzwi, okien czy dodatkowych klap to dla nas żaden problem.

Zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej wiedzy i wieloletniego doświadczenia w zakresie przeróbek kontenerów. Gwarantujemy fachowe wykonanie prac w wyposażonym warsztacie przez wykwalifikowaną kadrę pracowników. W celu omówienia szczegółów współpracy, prosimy o kontakt.

Ile lat mają kontenery?

Kontenery odnowione – które stanowią bazę dla House - najczęściej użytkowane są przez kilka, kilkanaście lat przez spedytorów morskich. Są to w pełni sprawne kontenery, nieprzeciekające, wodoszczelne, z podłogą wolną od wszelkich dziur. Istnieje możliwość zakupu House na bazie kontenera nowego – wiąże się to jednak z dodatkową opłatą.

Na czym polegają różnice w wersjach wykończenia?

Nasze kontenery mieszkalne sprzedajemy w trzech podstawowych standardach – deweloper plus, comfort oraz premium. Wersja deweloper plus zawiera wykończenie w standardzie deweloperskim, zaś wersja premium zawiera wykończenie lokalu w całości, wraz z umeblowaniem, urządzeniem kuchni oraz łazienki. Szczegółowe informacje zawarte są w specyfikacji technicznej umieszczonej na stronie danej wersji kontenera mieszkalnego.

Transport i wyładunek kontenera House

Czy przywozimy i rozładowujemy kontener?

Transport i rozładunek kontenera spoczywa po stronie Klienta. Z chęcią jednak pomożemy w organizacji jego przewozu. Decydując się na zakup kontenera w wersji Premium koszt transportu w odległości 200km od Trójmiasta bierzemy na siebie.

Jak przygotować się na odbiór kontenera?

Pamiętaj, że samochody dostawcze są ciężkie i długie. Upewnij się, że podłoże na które wjedzie samochód jest odpowiednie. Większość kontenerów zdejmowana jest za pomocą dźwigów i koniecznie jest zapewnienie miejsca na placu zarówno na kontener, dźwig oraz samochód dostawczy.

Jak ma być przygotowany grunt?

Waga kontenera mieszkalnego House waha się pomiędzy 7.5, a 11ton. Jej duża rozpiętość związana jest z wybranym przez Klienta standardem wykończenia – kafle, deski na podłodze i ścianie stanowią duże obciążenie.

Każdy kontener musi być posadowiony na sześciu punktach podparcia. W zależności od nośności gruntu mogą to być bloczki betonowe, płyty jumbo lub płyty drogowe. W ponad 90% przypadków wystarczą bloczki betonowe, których koszt nie przekracza kilku złotych za sztukę.

Kupując nasz produkt otrzymasz szczegółową instrukcję posadowienia kontenera. W przypadku pojawienia się pytań zawsze służymy pomocą!

Pełny kontakt