Aktualności

Blog

przejdź niżej
down

Dom z kontenera morskiego na każdy z 365 dni

Zimą jest ciepły. Latem przyjemnie chłodny. Wiosną i jesienią przytulny. A każdego dnia Twój. Taki jest dom z kontenera – dom na cały rok. Na wszystkie pory roku i wszelaką pogodę, która w Polsce potrafi być jakże kapryśna. Oto 5 powodów, które czynią dom z kontenera morskiego komfortowym rozwiązaniem całorocznym.

 

(Shipping Container Guest House, San, https://insteading.com/blog/shipping-container-homes/)

 

(Shipping Container Home in Ottawa, Canada, https://insteading.com/blog/shipping-container-homes/ )

 


Powód 1 – dom z kontenera jest odpowiednio docieplony


Zacznijmy od termoizolacji. Nasz House ma ściany i sufit docieplone wełną mineralną o grubości 100 mm. Izolację termiczną w łazience stanowi 30-milimetrowy polistyren, a w salonie i sypialni stosujemy styropian podłogowy o grubości 30 mm. Migracja ciepła została tym samym ograniczona do minimum. Oprócz tego istnieje możliwość dodatkowego docieplenia podłogi od zewnątrz, przy użyciu styropianu 150 mm na etapie instalacji kontenera w miejscu docelowym.


Powód 2 – dom z kontenera ma własne ogrzewanie


Wiesz już, jak docieplony jest dom z kontenera. A jak jest ogrzewany? I to jest najciekawsze, bo w każdym pomieszczeniu znajdują się grzejniki elektryczne – na tyle mocne i wydajne, by bez trudu poradzić sobie ze srogimi mrozami. Jednak zanim temperatura na dworze spadnie poniżej 0°C wystarczy użyć powietrznej pompy ciepła (klimatyzatora), instalowanego opcjonalnie.

Czy to już koniec? Ależ skąd – pora na prawdziwą perełkę, czyli kominek opalany drewnem. Dokładnie tak – kominek opalany drewnem! Ten, który daje nie tylko ciepło, ale i niepowtarzalną, romantyczną aurę, idealną na długie zimowe wieczory.


Powód 3 – dom z kontenera ma niezbędne instalacje


W EcoContainers potrzebujemy tylko 30 dni, by zamienić surową konstrukcję ze stali w ciepły i przytulny dom, zaaranżowany zgodnie z wymaganiami klienta. W środku znajdą się instalacje – grzewcza, wentylacyjna, wodno-kanalizacyjna oraz elektryczna, poza tym kafelki, deski podłogowe i ścienne, a nawet meble. Efekt finalny zależy rzecz jasna od standardu, w jakim mamy urządzić Twoje nowe lokum.

 

Powód 4 – dom z kontenera jest wyposażony na każdą okazję


Kontenery mieszkalne dostępne są w trzech wersjach wykończenia: deweloper plus, comfort oraz premium. Jak nietrudno się domyślić, wersja premium jest lokalem kompletnie umeblowanym i urządzonym. Począwszy od sypialni, przez kuchnię, aż po łazienkę. Ściany i podłogi mogą pokrywać deski. W odpowiednich miejscach znajdą się także kafelki. Do tego ceramika łazienkowa, armatura, blaty, łóżko, krzesła, lodówkę, kanapę – wymieniać można jeszcze długo, bo lista jest naprawdę obszerna.  Premium jest prawdziwym, gotowym do zamieszkania domem o standardzie apartamentowca.

Miłym dodatkiem do domu z kontenera jest taras – ten powstaje z modułów o wymiarach 2 x 2 metry, wykonanych z drewna lub tworzywa sztucznego. Na nim odpoczniesz po pracy przy filiżance aromatycznej herbaty albo będziesz podziwiać wschody i zachody słońca. A potem kilka kroków w kapciach i znów jesteś u siebie. Taras jest konstrukcją instalowaną opcjonalnie.


Powód 5 – dom z kontenera powstaje o każdej porze roku


W porównaniu z tradycyjnym budownictwem dom z kontenera morskiego powstaje błyskawicznie. Gotowy dom – noszący odtąd miano House – dostarczany jest pod wskazany adres niezależnie od aktualnej pogody, czy pory roku. I teraz najlepsze. Żeby posadowić go na gruncie potrzeba jedynie 6 punktów podparcia. Jedynie 6! Bez kopania i wylewania fundamentów, bez zbrojonych ław. Co ważne, w 90% przypadków wystarczają bloczki betonowe. Jeśli grunt jest trudny, wówczas rekomendujemy płyty jumbo albo płyty drogowe. Potem następuje podłączenie do zewnętrznych instalacji i można zakładać dla znajomych wydarzenie na Facebooku pt.: „Parapetówka w nowym domu z kontenera”.

I jeszcze jedno, w większości gmin w Polsce nie potrzebujesz pozwolenia na budowę (jeśli powierzchnia budynku nie przekracza 35 m2). Wystarczy jedynie zgłoszenie do właściwego urzędu i możesz się wprowadzać.


A gdy jeden kontener morski to za mało…


Nigdzie nie jest napisane, że dom z kontenera musi się ograniczać przestrzenią do pojedynczego modelu. Specjaliści z EcoContainers jako jedyni w Polsce są w stanie dokonać tak zaawansowanych modyfikacji, dostawiając do jednego kontenera drugi, a nawet kilka kolejnych, w różnych konfiguracjach. Szczegóły projektu są każdorazowo ustalane z klientem, dzięki czemu dom z kontenera bezbłędnie trafi w Twoje potrzeby oraz oczekiwania.

 

 

Więcej informacji na: https://kontenermieszkalny.pl/house

 

 

Wróć

80-601 Gdańsk

PROF. ANDRUSZKIEWICZA 5

Pełny kontakt