Aktualności

Blog

Przejdź niżej

Urlop w morskim kontenerze, czyli wspaniała alternatywa dla domków letniskowych

Wakacje all-inclusive, w luksusowym pokoju, z pełnym barkiem i z basenem, owszem są popularne i kuszące, lecz wielu Polaków wciąż ceni sobie niepowtarzalny urok domków letniskowych. Gdzieś w uroczym zakątku, z dala od miasta i zgiełku. Taki domek może być naprawdę wygodny, komfortowy, a nawet luksusowy. Ważne, by spełniał podstawowy warunek – że powstał z kontenera morskiego.

Kontener jako domek letniskowy

Możliwości adaptacyjne kontenera morskiego są wprost zadziwiające. Dzięki ludzkiej pomysłowości stalowa konstrukcja potrafi zmienić się w przestronne miejsce wypoczynku, wyposażone w aneks kuchenny, węzeł sanitarny, a ponadto wszelkie wygody, jak klimatyzacja oraz telewizja kablowa. Bo powiedzmy sobie szczerze, jaki obraz powstaje w głowie na dźwięk słów – domek letniskowy?

Najpewniej coś, co pamięta jeszcze poprzedni ustrój, bez luksusów, ale na te parę dni wystarczy. Tymczasem domek letniskowy z kontenera morskiego może znacząco odbiegać od tej wizji. Jego konstrukcja jest stalowa, a więc niebywale solidna i trwała. Przy tym odporna na działanie temperatury, wiatru i wody. Taki domek może stać przez wiele lat, goszcząc kolejne osoby i każdej z nich zapewniając równie wysoki komfort.

Czy nie będzie tam, aby gorąco albo duszno?

Faktem jest, że kontener morski jest stalowym pojemnikiem. Jeśli więc zastanawiasz się, czy w jego wnętrzu będzie Ci gorąco i duszno, odpowiadamy, że nie. Ściany otrzymały stosowną termoizolację, co zapobiega nagrzewaniu się wnętrza. W rezultacie w domku utrzymuje się przyjemna temperatura, odczuwalnie niższa od panującej na dworze.

Powietrze nie będzie też nieruchome, o co zadba wentylacja lub klimatyzacja. Ograniczenia dla tego typu instalacji praktycznie nie istnieją i w zależności od standardu domku kontener można wyposażyć w praktycznie dowolny system wentylacji. Tak samo jest z instalacją elektryczną, wodno-kanalizacyjną, jak również cieplną. Kontenery pełnią wszak funkcję górskich hoteli, mieszcząc się na ośnieżonych stokach [link do https://kontenermieszkalny.pl/zycie-jak-w-bajce-czyli-w-kontenerze,54,pl].


Dom w kontenerze Kolorado | zdjęcie: modlar.com

Domek letniskowy z kontenera klasycznie czy nowocześnie?

Gusta architektoniczne są zróżnicowane. Jedni chcą przebywać w nowoczesnych wnętrzach, gdzie króluje minimalizm. Inni wolą klasykę, ponadczasowe wykończenia z subtelną nutką nostalgii. Domki letniskowe z kontenerów mają to do siebie, że można je zaaranżować w dowolnym stylu. Fabrycznie jest to otwarta przestrzeń, która dopiero czeka na zagospodarowanie, więc tak naprawdę nic nie ogranicza inwencji projektanta.

Gdy potrzebna jest wersja basic, dla osób obywających się bez wygód, aranżacja kontenera przebiega szybko. Wersje bogatsze zależą już tylko od wyobraźni twórców. Możliwości są niemal nieskończone, stąd wersją premium można trafić w najbardziej wyrafinowane gusta klientów z zasobnym portfelem.


Dom w kontenerze w Irlandii| zdjęcie: modlar.com

Z kontenera powstaje przytulny i bezpieczny domek letniskowy

Wypoczynek to czas wolny od trosk. Nikt nie chce się martwić, czy pieniądze i dobytek zostawiony w domku są pod nieobecność bezpieczne. I nie musi, o ile wynajmuje domek powstały z kontenera morskiego. Stalowe ściany stanowią skuteczną ochronę. Podobnie jest z drzwiami i oknami. Każde z nich da się opatrzyć zabezpieczeniami antywłamaniowymi wysokiej klasy.

Jednocześnie obecność okien sprawia, że do wnętrza dostaje się dużo światła słonecznego. Jeśli to komuś przeszkadza, rozwiązaniem są rolety, niemniej istotny jest fakt, iż domek letniskowy z kontenera w niczym nie ustępuje tradycyjnym rozwiązaniom. Okna są dodatkowym atutem, gdy ośrodek osadzony jest w malowniczym zakątku, który aż chce się podziwiać. Chociażby zza okna, gdy pogoda nie sprzyja spacerom.

Ośrodek z kontenerów powstaje w ciągu tygodni

Gdy wydaje się, że budowa kompleksu domków letniskowych to czasochłonne zajęcie, domki z kontenerów całkowicie burzą ten mit. Ich atutem jest bowiem mobilność. Gotowe już domki, wykonane według szczegółowych planów i ustaleń, przyjeżdżają na miejsce docelowe. Tam są rozładowywane oraz podłączane do instalacji. Zaraz potem są gotowe do przyjęcia gości.

A kiedy okaże się, że na drugim brzegu jeziora warunki do prowadzenia biznesu są lepsze, domki dają się łatwo zapakować na ciężarówki i przetransportować wraz z całym ośrodkiem na nowe miejsce. Co więcej, w poprzednim niemal nie zostaje ślad po ich przebywaniu, ponieważ są one niemal bezinwazyjne dla środowiska. Czy z tradycyjnymi domkami letniskowymi poszłoby równie łatwo?

Pełny kontakt