Aktualności

Blog

Przejdź niżej

Modny dom z kontenera – poznaj trendy na rok 2019

Jaki powinien być dom z kontenera morskiego w roku 2019, żeby móc nazywać go modnym? Dominować będą 3 aspekty, będące fundamentem nowoczesnego budownictwa – prostota, energooszczędność oraz bezpieczeństwo. Każdy z nich znajdziesz rzecz jasna w domu z kontenera.

Prostota to wyznacznik energooszczędności

Myśląc o nowoczesnym domu, zgodnym z trendami na 2019 rok, musisz przede wszystkim myśleć kompleksowo. Mieć przed oczami całą istotę nowoczesności, na którą składają się wymienione już: prostota, oszczędność energii i bezpieczeństwo.

Dom z kontenera jest właśnie taką konstrukcją, która dzięki elastyczności tworzenia doskonale nadaje się do budowania domów o prostej, ekonomicznej budowie. W tym wypadku prostota nie oznacza bynajmniej nudy, sztampowości, czy braku oryginalności. Wręcz przeciwnie. Modułowość daje możliwość dowolnego łączenia ze sobą kontenerów, pod warunkiem zachowania regularności całej bryły.

Zwarta konstrukcja pozwala zamknąć ciepło wewnątrz domu z kontenera, obniżając rachunki za ogrzewanie. Prosta bryła jest z resztą wyznacznikiem energooszczędności.

Poza tym w stalowych ścianach kontenera morskiego możesz bez przeszkód instalować przestronne okna. Wpadające przez nie światło słoneczne nagrzeje pokoje, zapewniając ciepło przez wiele godzin. Co ważne, dom z kontenera ustawisz dokładnie tak, żeby jak najdłużej czerpać energię cieplną ze słońca.

(Containers Of Hope Residence – Źródło: https://www.criticalcactus.com/shipping-container-homes/) 

Energooszczędny dom z kontenera zapewnia bezpieczeństwo


Faktem jest, że dom z kontenera na 2019 musi być bezpieczny. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Jednym z najważniejszych wyznaczników bezpieczeństwa jest oczywiście spokój. Bo chyba nikt nie chce się martwić o zalanie wodą z nieszczelnego dachu albo o chłód, który wciska się przez nieszczelności w izolacji zewnętrznej.

Jak wiadomo, dom z kontenera morskiego jest rozwiązaniem całorocznym, a więc w pełni przystosowanym do pełnienia roli domu. Zarówno w ciepłe, słoneczne dni, jak i podczas opadów deszczu, śniegu, a także w czasie mrozów. Może być ogrzewany kominkiem, może posiadać podgrzewacz elektryczny do wody, w jego wnętrzu może znajdować się wysokiej klasy sprzęt RTV i AGD.

To wszystko, słowem cały Twój dobytek, będą bezpieczne. Konstrukcja domu z kontenera ogranicza ucieczkę ciepła z domu, utrzymując w środku stałe warunki. Nie tworzy się więc niebezpieczna dla zdrowia wilgoć, nie zmienia się skokowo temperatura. Jest za to przytulnie i ciepło. W takim domu chce się mieszkać i chce się do niego wracać.

(Źródło: Six-Unit Shipping Container Home – https://www.criticalcactus.com/shipping-container-homes/) 

Bezpieczeństwo wynika z prostoty

Stworzenie przytulnego domu z kontenera nie wymaga sięgania po specjalistyczne, a co za tym idzie drogie rozwiązania architektoniczne. Na zewnątrz wyjrzysz przez okna używane w standardowych domach. Zgodnie z trendami na rok 2019 w dobrym guście jest instalacja dużych tafli szkła, sięgających od podłogi do sufitu. Możesz się nawet pokusić o przeszklenie całej południowej ekspozycji, co pozytywnie wpływa na nasłonecznienie domu. Ma to szczególne znaczenie w sezonie zimowym, kiedy z pomocą promieni słonecznych dogrzejesz wnętrze domu, oszczędzając na ogrzewaniu.

Współczesne okna mają na tyle niską przepuszczalność cieplną, że nie musisz się obawiać strat przez ich powierzchnię. Tym bardziej, że cała zwarta bryła domu z kontenera morskiego również ogranicza do minimum straty ciepła.

Mówiąc o trendach na 2019, nie można zapomnieć o kolorach. Dom z kontenera morskiego może być pomalowany na dowolny kolor z palety RAL. Ale co ciekawe, po tę samą gamę barw sięgają też producenci okien. Daje to możliwość zastosowania z jednej strony jednolitej kolorystyki oraz kontrastowego zestawienia z drugiej. Ten aspekt pozostaje rzecz jasna kwestią gustu. Nie tylko w roku 2019.

Pełny kontakt