Aktualności

Blog

Przejdź niżej

Domki kempingowe, wczasowe i letniskowe z kontenerów – sposobem na niebanalne wakacje

Urlop, szczególnie ten letni, powinien nieść ze sobą coś więcej, niż tylko wyjazd do hotelu. Szczególnie, gdy masz nieszablonowe podejście do wakacji i cenisz sobie oryginalne noclegi, które świetnie się prezentują na zdjęciach publikowanych w Social Media. Niebanalnym pomysłem na wakacje będzie więc urlop w kontenerze mieszkalnym, który sprawdzi się w roli domku kempingowego oraz domku letniskowego.

(Źródło: Container home by Custom Container Living; https://offgridworld.com/11-shipping-container-homes-you-can-buy-right-now/)

Weekendowy wypad w domku kempingowym z kontenera


Z uwagi na specyfikę wykonywanego zawodu nie każdy ma możliwość skorzystania z dłuższego urlopu w trakcie lata. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać rodzinę oraz znajomych i jechać na 2-3 dni na kemping. Można wynająć domek kempingowy, ale można tez zainwestować we własny, powstały z odpowiednio zaaranżowanego kontenera morskiego.

Atutem posiadania własnego domku kempingowego jest swoboda organizacji wyjazdu, bez karkołomnego nieraz szukania wolnych terminów. Po prostu wsiadasz w samochód i jedziesz na miejsce. Jego wnętrze będzie wyglądać dokładnie tak, jak sobie tego życzysz. Taki domek kempingowy będzie też posiadał oczekiwane instalacje, a do tego takie udogodnienia, jakich potrzebujesz.

Rodzinne wakacje w wyjątkowym domku letniskowym


Pokoje w hotelach, pensjonatach i ośrodkach wczasowych mają jeden zasadniczy mankament – sąsiedztwo. Ono bywa z kolei różne: chcąca bawić się do późna młodzież, rodziny z małymi dziećmi, które bywają głośne, czasami starsi ludzie oglądający głośno telewizję. Możesz to akceptować i znosić, ale możesz tez wybrać wolnostojący domek letniskowy.

Szczególny domek letniskowy, stworzony rzecz jasna z kontenera morskiego. Docieplona konstrukcja wraz z opcjonalną klimatyzacją utrzymują w środku stałą, przyjemną temperaturę. Także w największe upały. Warstwa izolacyjna chroni ponadto przed hałasem dobiegającym z zewnątrz, a przynajmniej w takim zakresie, że nie jest on uciążliwy dla mieszkańców domku. Wnętrze może do tego posiadać wszelkie wygody, dorównując aranżacją i wystrojem apartamentom. Jedno jest pewne, nudzić się w nim nie sposób.

(Źródło: Alpha Tiny Homes; https://offgridworld.com/11-shipping-container-homes-you-can-buy-right-now/)

Domki wczasowe przy minimum formalności


Chcąc wybudować domek wczasowy musisz brać pod uwagę czas. I nie chodzi wyłącznie o czas niezbędny do wybudowania bryły domku i jej wykończenia, bo jeszcze zanim wbita zostanie pierwsza łopata czeka cię szereg formalności administracyjnych, związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Tymczasem domek wczasowy z kontenera morskiego powstaje bez pozwolenia.

Formalności ograniczone są do minimum, a sam domek przyjedzie do Ciebie gotowy do zamieszkania. Jedyne, co musisz jeszcze zrobić, to podłączyć instalacje domku do instalacji zewnętrznych (prąd, woda, kanalizacja). Pozostaje już tylko spakować bagaże, dotrzeć na miejsce i odpocząć.

Pełny kontakt